"vyrábíme sedačky NA MÍRU
látkové, kožené i LUXUSNÍ"

Sleva - 35 % platí až do otevření nové prodejny.

Dne 31.1.2020 jsme zavřeli naši prodejnu v Praze - Kobylisých po 5-ti letech.
Termín otevření nové prodejny se prodloužil na červen - červenec 2020.

Novoroční sleva až -40%

Pospěšte si do prodejny sedačky MILENIUM v Praze - Kobylisých, kde si můžete objednat Vaši sedačku přesně NA MÍRU a se slevou.

Jak vybrat potah na sedačku: Vaše volba by měla začínat u materiálu

Plánujete koupit novou sedačku a nevíte, jakou zvolit? My vám výběr zjednodušíme. Máme pro vás srovnání nejčastěji vyžívaných materiálů při výrobě sedaček – i s jejich klady a zápory. Nejkvalitnějším potahem pro sedací soupravy je pravděpodobně pravá kůže. Kvalita je ale vyvážená cenou – kožené potahy patří mezi nejdražší. Výhodou rozhodně je vysoká odolnost, pevnost a především životnost. Kožený potah je odolný vůči polití,nezachycuje prach, pyly ani roztoče. Kožená sedačka vám bude sloužit dlouhá léta, je potřeba ji ale pravidelně impregnovat a starat se o ni. Jinou údržbu ale nevyžaduje.

Látkové potahy vyhrávají cenou i variabilitou

Látkové potahy na sedačky patří mezi nejprodávanější, a to z mnoha důvodů. Na prvním místě je často nižší cena, ale také velká rozmanitost vzorů a barev. Odolnost a životnost sedačky s látkovým potahem závisí na tom, jaký materiál si zvolíte. Na výběr máte bavlnu, velur, režnou tkaninu a spoustu dalších. Látkové potahy jsou často snímatelné a dají se prát v pračce. 

Potahy z koženky mají krátkou životnost

Sedací soupravu potaženou koženkou pořídíte mnohem levněji než sedačku z pravé kůže. Máte také mnohem větší variabilitu barev a vzorů. Koženkový potah ale má oproti kůži velkou nevýhodu – vrchní vrstva vám už po krátkém čase rozpraská a sedačka ztratí svůj původní dokonalý vzhled. Největší opotřebení se týká sedáků a opěrných polštářů, které se využívají nejvíce. Z tohoto důvodu se začíná od koženky ustupovat a nahrazuje ji eko kůže.

Sedačky z eko kůže pro alergiky a milovníky zvířat

Eko kůži ocení ji nejen ochránci zvířat, ale také alergici. Je mnohem odolnější než koženka a na první pohled je nerozeznatelná od pravé kůže. Díky materiálu – polyuretanu a bavlny – se dá stejně jako koženka vyrobit v široké škále barev, odstínů a vzorů. Nevýhodou eko kůže je její vysoká propustnost. Vylité červené víno se tedy rovná téměř katastrofě, která může zapříčinit zničení pohovky. Při správné péči vydrží potah z eko kůže roky, ale v životnosti stále vítězí pravá kůže.

Než se pustíte do výběru materiálu

Výběr sedačky závisí nejen na přáních a potřebách, ale také na interiéru a vašich finančních možnostech. Umělá kůže bude sice šetrná k vaší peněžence, ale po několika letech už se budete ohlížet po nové sedačce. 

Výborné řešení je textil, ze kterého můžete volit kompromisy ceny a kvality přesně pro vás –výběr různých látkových materiálů je opravdu široký. Pokud ale máte doma mazlíčka, budete mít složitou práci s údržbou potahu i sedačky. Nejdelší životnost se dočkáte u pravé kůže, ale budete se muset připravit na vyšší investici. Určitě ale budete rádi za lehkou údržbu a materiál bez alergenů.

Při změně interiéru nemusíte měnit celou pohovku

Stávající sedačka vám vyhovuje, ale rádi byste místnost trochu oživili? Nemusíte kupovat nový kus nábytku, stačí vyměnit její potah. Odborníci si dokáží poradit se všemi typy a rádi vám vyrobí potah na sedačku do U, potahy na rohovou sedačku i potahy na sedačku do I. Na vás bude pouze výběr z materiálů, o kterých jste četli výše. O vše ostatní už se postarají odborníci.